* Designerski narożnik do salonu NEST 2 rozkładany z funkcją spania i pojemnikiem na posciel

Narożnik

Narożniki

Narożnik jest bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu. Kanapa rogowa pełni rolę mebla wypoczynkowego. Nie rzadko służy także do spania dla domowników lub gości.  W dobrze urządzonym salonie nie może zabraknąć strefy relaksu, którą zapewnia wygodny narożnik.  Zadaniem kanapy narożnej jest zapewnienie przestrzeni do wypoczynku po całym dniu pracy. Mebel ten umożliwia odpoczynek w ulubionej pozycji siedzącej jak i leżącej. Szeroka oferta narożników w różnych wymiarach i kolorystyce pozwala na zakup narożnika dostosowanego do indywidulanych potrzeb klienta.

Narożniki w różnych kształtach i wielkości

Narożniki  ze względu na swoją budowę rogową idealnie sprawdzą się zarówno do dużych i małych pomieszczeń.  Rogowy kształt pozwala na wypełnienie pustego rogu w niestawnym pokoju.  Wybierając narożnik w kształcie litery L uzyskamy miejsce na stolik kawowy.  Kształt Litery L  kanapy rogowej cieszy się coraz większa popularnością.   Decydując się na narożnik w kształcie litery U z dwoma szezlągami oszczędzimy  wiele miejsca w salonie.  Duże narożniki w kształcie  podkowy  idealnie sprawdzą się dla miłośników  towarzyskich spotkań.  Duża liczba miejsc siedziskowych pozwala na odpoczynek wielu osób w tym samym czasie.  Małe narożniki w ciekawej kolorystyce wpasują się w pokój młodzieżowy i dziecięcy.

Narożniki rozkładane z funkcją spania i pojemnikiem

Zainteresowanie klientów narożnikami z funkcja spania wciąż wzrasta.  Salon z rozkładanym narożnikiem sprawdza się także jako miejsce do  codziennego spania. Zarówno duże jak i małe narożniki z funkcją rozkładnia sprawdzą się jako dodatkowy mebel wypoczynkowy. Zastosowana w rozkładanych rogówkach pianka wysokoelastyczna (HR) oraz sprężyna bonell  zapewnia trwałą i wygodną powierzchnię spania. Dodatkowym atutem rozkładanych narożników jest wbudowany pojemnik na pościel. Pełni on rolę schowka w którym pomieścimy pościel lub inne przedmioty.  Tanie narożniki z funkcją spania i pojemnikiem sprawdzą się także w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym. Narożniki do spania mogę stanowić dopełnienie zarówno w pokoju gościnnego, salonu jak i pomieszczeń wielofunkcyjnych.  Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wyposażają narożniki w dodatkowe funkcje.  Dodatkowym atrybutem mogą być regulowane zagłówki oraz regulowane podłokietniki.  Nowoczesne metody produkcji proponują także wysuwane siedziska z funkcją glide lub wysuwane podnóżki. Udogodnienie jakim jest wysuwany mechanicznie lub elektrycznie podnóżek pozwala  na szybkie rozłożenie siedziska do pozycji leżanki.

 

Narożnik prawostronny i lewostronny

Jak określić właściwie stronę narożnika?  Z tym często klienci mają problem podczas zakupu narożnika do salonu.  Wyznacznikiem określenia prawej i lewej strony jest tzw.  „ leżanka”, która jest krótszą stroną narożnika. Mianowicie narożnik prawostronny będzie wówczas gdy leżanka będzie znajdowała się po prawej stronie. Jeżeli z kolei ta krótsza część będzie z lewej strony określamy mebel jako narożnik lewostronny.  Dla niezdecydowanych polecamy narożnik uniwersalny. Tego rodzaj narożnika pozwala na zmianę ustawienia  strony bez konieczności wymiany mebla.  Fenomenem uniwersalnych narożników jest możliwość dopasowania ich do każdej aranżacji .

Nowoczesny narożnik a narożnik w stylu skandynawskim

Jakimi cechami wyróżnia się nowoczesna rogówka. Nowatorskie projekty narożników cechuje prosta konstrukcja połączona z ciekawym wykończeniem. Narożnik wyposażony w metalowe nóżki w stylu loftowym nada charakteru każdemu wnętrzu. Coraz popularniejsze stają się wbudowane w konstrukcję narożnika barki, głośniki czy też schowki.  Narożnik z wielostopniową regulacją oparcia bądź wysuwanym podnóżkiem są obecnie popularnym trendem aranżacji nowoczesnych wnętrz. Narożnik w stylu  skandynawskim cechują wygodne poduszki oraz wysokie drewniane nóżki.  W odróżnieniu od nowoczesnych rogówek w odważnych kolorach, skandynawskie sofy wyróżniają się stonowanymi pastelowymi kolorami których zadaniem jest ocieplić wnętrze. Narożniki skandynawskie świetnie wpasują się w każde wnętrze nawet te w klasycznym stylu.

Czas realizacji: 4-7 tygodni

X