* Kanapa 2-osobowa Carlo 2/2B

Kanapa sofa wersalka

Wyświetlanie 1–9 z 79 wyników

Kanapa, sofa, wersalka – który z tych mebli będzie najlepszym wyborem?

Wybór wygodnej, a zarazem pięknie prezentującej się kanapy to nie łatwe zadanie. Tym bardziej że oferta różnego rodzaju sof i kanap jest tak szeroka. Dlatego ciężko mam się zdecydować na konkretny model. W pierwszej kolejności powinniśmy podjąć decyzję czy ma to być kanapa dwuosobowa, czy trzyosobowa. Popularność sof wynika z ich funkcjonalności. Ponadto kanapa, sofa, wersalka z dużym pojemnikiem, świetnie sprawdzi się do przechowywania pościeli i innych przedmiotów. Kolejną ważną kwestią do określenia jest to czy mebel ma mieć funkcję spania. Czy rozkładanie nam nie jest potrzebne? Takie kwestie warto wcześniej ustalić. Aby potem móc skupić się na wyborze tkaniny i wizualnej prezencji mebla. Bez wątpienia mebel ten będzie miejscem odpoczynku i relaksu po całym dniu pracy.

Jaka jest różnica między kanapą, sofą, a wersalką ?

Na pozór proste pytanie jednak czasem sprawia wiele trudności. Nie rzadko mylimy pojęcie sofy i wersalki jako synonimy. Jednak okazuje się ze pojęcia te mają dwa różne znaczenia.

Sofa

Wywodzące się pojęcie sofy ze starożytnej Turcji określało mebel miękki. Z poduszkami w kształcie wałków w miejscach dzisiejszych podłokietników. Dlatego przez lata model sofy się zmieniał . Różnorodne kształty tego mebla zachwycały swoją oryginalnością. Podstawowe cechy wyróżniające sofę to:

– miękkość

– wysokie, wyeksponowane nóżki

– niskie, owalne oparcie

– różnorodność kształtów, formy i przeszyć

– brak funkcji spania – sofa przeznaczona wyłącznie do siedzenia (lub odpoczynku w pozycji półleżącej)

Zakup sofy będzie dobrym pomysłem, zarówno do urządzenia małego pokoju, jak i dużego salonu. Nowoczesne projekty tych mebli zachwycają pięknym pikowaniem. Ponadto często wzbogacone są o precyzyjne przeszycia, stylowe pikowania. Współczesne modele tworzone są w wyrazistych i oryginalnych kształtach. Na AGNESMEBLE.PL dostępne są sofy udekorowane naturalnymi drewnianymi nóżkami. Dla miłośników minimalizmu proponujemy stylowe metalowe wykończenia w stylu industrialnym.

Kanapa

Znaczenie słowa kanapa posiada swoje korzenie już w starożytności. Pierwotne określenie „cassapanca” będące prototypem kanapy określało miejsce do siedzenia. Mebel charakteryzował się pełnym oparciem pod kątem prostym do siedzenia. Model skrzyni do siedzenia przez lata został wzbogacany o miękkie oparcie i podłokietniki. W związku z tym co wyróżnia współczesne kanapy:

– prosta forma

– opcja rozkładania (funkcja spania)

– skrzynia pełniąca funkcję pojemnika na pościel

– oparcie kończące się mniej więcej na połowie placów

– boczki, podłokietniki w geometrycznych bryłach

Popularność kanapy wynika z jej wielofunkcyjności. Mebel może służyć do odpoczynku, przyjmowania gości, ale także do spania. W pokojach o małym metrażu, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe łóżko taki mebel wypoczynkowy, będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Istotną cechą kanapy są wygodne poduszki oparciowe. Mogą być na stałe wbudowane w konstrukcję oparcia lub w formie luźnych poduszek. Załóżmy, że współczesne trendy aranżacji wnętrz prezentują modne wzbogacenie pomieszczenia poprzez liczne poduszki dekoracyjne w bogatej kolorystyce. Reasumując w AGNESMEBLE.PL znajduję się szeroka oferta tanich i praktycznych kanap. Dla osób ceniących oryginalność i modny design udostępniliśmy piękne stylowe kanapy.

Wersalka

Ten rodzaj mebla wypoczynkowego charakteryzuje bardzo prosta konstrukcja. Na jednej ramie umieszczone jest siedzisko i oparcie. Zastosowane w wersalkach automaty umożliwiają szybkie rozłożenie siedzenia do poziomej powierzchni spania. Bezsprzecznie kolejna jej istotną cechą jest duża skrzynia pod siedziskiem pełniąca funkcję pojemnika na pościel. Mebel ten z reguły się posiada boczków. Dlatego niektóre wzory mogą być wyposażone w wąskie podłokietniki. Wersalki są przeznaczone szczególnie do bardzo małych pomieszczeń.

Czas realizacji: 4-7 tygodni

X