Zestaw mebli Pixel C
Białe meble do pokoju młodzieżowego

Białe meble do pokoju młodzieżowego.  Czy to dobry pomysł?  

 

Białe meble do pokoju młodzieżowego z pewnością spełnią oczekiwania najszerszej grupy konsumentów. Modowe trendy w aranżacji pomieszczeń dla dzieci  i młodzieży zmieniały się na przestrzeni lat. Niewątpliwie najczęściej wybieranym kolorem była i  do dziś jest biel. Uniwersalność bieli, która niewątpliwie wprowadza w pomieszczeniu ład i harmonie sprawia że jest to kolor najczęściej wybierany przez projektantów oraz klientów.  Nierzadko pokoje naszych pociech nie posiadają dużej przestrzeni, a nawet odpowiedniego naświetlenia. W związku z tym najlepszym wyborem jest zakup białej zabudowy,  która optycznie powiększy oraz rozświetli  wnętrze.  Ponadto biel świetnie komponuje się z drewnem, które wprowadza harmonię i przytulność pomieszczenia. Każdemu rodzicowi zależy by pokój naszej pociechy był miejscem zachęcającym do nauki, odpoczynku jak i zabawy.

Ogromną zaletą białych mebli jest łatwy wybór dodatków. Bez względu na to czy meblujemy pokój dziewczynki czy chłopca jasne tło jest świetnym tłem dla różnorodnych dekoracji.  Jeśli urządzamy pokój dziewczynki na białym tle pięknie będzie prezentować  się różowa lamka, zasłonki czy kocyk na łóżku.  Dziewczęce poduszki dekoracyjne w pastelowe wzory z pewnością  ożywią wnętrze. Z kolei w pokoju chłopca białe tło może być idealną bazą do wyeksponowania pasji i fascynacji naszej pociechy.  Metamorfozę pomieszczeni z białymi meblami można przeprowadzić naprawę szybko i bez dużego obciążenia dla portfela.

Praktyczne zalety białych mebli

Istotną zaletą bieli jest to że nie widać na niej kurzu. Jest to dużym ułatwieniem zarówno dla mam jak i dzieciaków. Mimo, że na jasnych frontach widać zabrudzenia po kredkach czy innych przyborach szkolnych nie należy się tego obawiać.  Dzisiejsze płyty laminowane  stosowane w meblach cechuje łatwość czyszczenia.   Wszystkie zabrudzenia można łatwo zmyć przy użyciu mokrej ściereczki bez konieczności szorowania specjalnymi preparatami.  Współcześnie stosowane  w produkcji  laminaty pokrywające płytę  zapewniają odporność  na zarysowania czy też uderzenia, o które nietrudno podczas zabaw naszych dzieci. Warto zwrócić uwagę na to że w przeciwieństwie do drewna płyta jest odporna na promienie  UV, dlatego  nie musimy obawiać się żółknięcia białych mebli. Ponadto w zależności upodobań można zdecydować się na fronty o połyskującej bądź matowej powierzchni.

Dodatkowo udowodnione jest przez naukowców, że proste, geometryczne bryły mebli nie rozpraszają dziecka w nauce. Wręcz przeciwnie, pozwalaj na skupienie oraz spokojny sen.  Urządzając wnętrze naszych pociech powinniśmy mieć na uwadze funkcjonalność, estetykę oraz dopasowanie otoczenia do potrzeb dorastającego małego mieszkańca.