Czym kierować się przy wyborze szafy?

Czym kierować się przy wyborze szafy?

Z pewnością nie jeden z nas stanął przed problemem jaką wybrać szafę!? W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek czym kierować się przy wyborze szafy!? Bez wątpienia szafa to ponadczasowy i uniwersalny mebel, który znajduje zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Bogata oferta wymiarowa tych mebli sprawia, że coraz częściej rezygnujemy z zbędnych komód czy regałów na rzecz dużej pakownej szafy, która będzie nie tylko ozdobą pomieszczenia ale także dużym schowkiem do przechowywania ubrań czy innych przedmiotów.
Piękna szafa stanowi nie tylko uzupełnienie sypialni, ale także garderoby, pokoju młodzieżowego  czy dziecięcego.

Szafa do sypialni z lustrem

                                                                

 

Niewątpliwie szafa w sypialni pełni bardzo istotną rolę. Przy zakupie powinniśmy przemyśleć jaka wielkość  szafy zdoła pomieścić naszą garderobę bądź czy będzie służyła jednej osobie czy też całej rodzinie. Kolejną kwestią jest wnętrze szafy. Warto określić czy wolimy większą przestrzeń na wieszaki czy może liczne przegrody, półki czy szuflady będą dla nas bardziej funkcjonalne. Istotne znaczenie ma także lustro. Bez wątpienia umieszone na froncie szafy lustro będzie nie tylko praktyczne w codziennych przygotowaniach do wyjścia, ale także zwiększy optycznie pomieszczenie i rozjaśni wnętrze.

Szafa przesuwna –   zalety

 

                                                           

Zaletą  szafy przesuwnej jest przede wszystkim łatwość użytkowania. Ponadto mebel świetnie sprawdzi się zarówno w małych jak i bardzo przestronnych pomieszczeniach. Szafa z drzwiami uchylnymi mogłaby w przeciwieństwie do szafy przesuwnej blokować dojście do łóżka. Duża przesuwna szafa z pewnością pomieści nie tylko elementy garderoby ale także inne akcesoria. Ważne by dopasować ten mebel  do indywidualnych potrzeb zarówno pod względem preferowanego stylu jak i funkcjonalności.

 

Biała szafa  –  najczęściej wybierany kolor przez klientów

szafa arca ar1 garderoba dwudrzwiowa do salonu          szafa garderoba svensv1 sdo salonu                         szafa sigma si1 L/P

Co wpływa na popularność tego koloru?

Jasna kolorystyka mebli cieszy się obecnie największą popularnością.  Zaletą białej szafy jest to że będzie pasować do każdego koloru ścian. Dzięki temu zmiana aranżacji wnętrza nie wymaga wymiany szafy. Jasne meble nie tylko nadają elegancji ale także optycznie powiększają pokój.  Popularność stylu skandynawskiego wpłynęła na wzrost sprzedaży białych mebli. Jednak coraz częściej wybierany przez klientów styl loftowy czy rustykalny wpływa na wzrost zainteresowania szaf w ciemnej kolorystyce . Czarna szafa z imitacją drewna z pewnością zachwyci osoby lubiące oryginalność i nietuzinkowość we wnętrzu.